Účinky a liečba

Skúsenosti, staré lekárske texty aj moderné štúdie dokladujú rozmanité pozitívne a liečebné účinky mastichy na ľudský organizmus. Svedčí o tom  aj história ostrova Chios a mastichy ako cennej suroviny s vysokou výmennou hodnotou.

Žalúdočné vredy a helikobakter pylori

Zápaly žalúdočnej sliznice, ktoré vedú k vzniku žalúdočného vredu, sú obvykle spôsobené baktériou Helicobater pylori. Popri ďalších faktoroch, ktoré spôsobujú nerovnováhu žalúdočných kyselín, je Helicobater Pylori najčastejšou príčinou vzniku žalúdočného vredu.

Podľa štúdií urobených na Univerzite v Nottinghame, ktoré boli publikované v odbornom časopise The New England Journal of Medicine, masticha zabíja Helicobatera pylori.

V mnohých prípadoch našich zákazníkov je účinok proti helibacterovi pylori kľúčovým účinkom mastichy. Po dlho trvajúcich bolestiach žalúdka a rôznych tráviacich problémoch býva zvyčajne diagnostikované premnoženie helicobatera. U mnohých liečba antibiotikami ani úprava stravy nedosahuje želateľné výsledky. Pri užívaním mastichy úľava pri tráviacich ťažkostiach nastane zvyčajne o 2-3 týždne od začiatku užívania. Aj v prípadoch, že už po takejto krátkej dobe dôjde k subjektívnemu 100 % zlepšeniu stavu, odporúčame užívať chioskú mastichu počas celej odporúčanej doby, t.j. 3 mesiace. Neskôr po tejto kúre môžete žuvať mastichové kryštály namiesto žuvačky. Je to zaujímavá forma prevencie, keďže helicobacter sa dostáva do tela predovšetkým cez ústnu dutinu.

Ústna hygiena

Pokiaľ máte záujem o účinky mastichy v oblasti ústnej hygieny, ochrany zubov atď. určite sa zoznámte s týmito štúdiami. Moderný výskum potvrdzuje skúsenosti starovekých a stredovekých žien, ktoré sú známe z dobovej literatúry. Vtedy bola mastichy zásadným prostriedom pre udržanie čistého a vonného dychu a bola taktiež súčasťou zubnej hygieny. Zaujímavé sú výsledky napríklad pri zápachu z úst bez zjavnej príčiny (problém môže byť kdekoľvek v tráviacom trakte) ako aj pri mykotických povlakoch na jazyku.

Detoxikácia, cholesterol, diabetes a ďalšie účinky mastichy

Aktuálne prebieha množstvo výskumov zameraných na štúdium mastichy vo vzťahu k liečbe diabetu melitus, úpravy hladiny cholesterolu a vplyvu mastichy na činnosť pečene – na stimuláciu jej detoxikačnej funkcie.

Nezávisle na ich výsledkoch, ktoré si môžete prečítať tu, v súčasnoti najmä v Grécku a arabských krajinách užíva mastichový prášok veľa ľudí najmä na prevenciu aterosklerózy, celkovú očistu organizmu a na podporu správnej funkcie tráviaceho traktu.

Užívatelia mastichy, od roku 2013 už aj slovenskí, sa tešia najmä z jej rýchleho účinku pri rôznych tráviacich problémoch v rámci celého tráviaceho systému.

Antimikrobiálny a antibakteriálny účinok  mastichy sa využíva tiež v mastiach a náplastiach na popáleniny, omrzliny a kožné problémy.

Helicobacter pylori
Mastichové kapsle zabíjí helicobacter pylori.
Mastichový olej pro žaludeční problémy a zažívací potíže.
Žaludeční sliznice. Působením helicobacter se tvoří peptický vřed.

 

chios mastic

liečivá kvapka živice

"Masticha je pre mňa teraz hlavne vášeň, zaujme sviežou chuťou a sľubnou vôňou. Vyliečené vredy, koniec problémov so žalúdkom a trávením, ochrana zubov ... to sú bonusy navyše."

Použité obrázky sú pôvodné fotografie autorov tohto webu alebo sa jedná o fotografie použité so  súhlasom ich autorov.  Uvedené texty sú pôvodnými textami autorov tohto webu.

Použitie obrázkov a textov a predovšetkým akékoľvek ich publikovanie je zakázané.

Kontakt

Ak máte otázky alebo námety, kontaktujte nás, radi Vám odpovieme.

Odosielanie formulára...

Došlo k chybe na serveru.

Formulár bol přijatý.

Captcha Image