Skúsenosti

Chioská masticha je na Slovensku od roku 2013, v Čechách o 4 roky dlhšie.

S predajom Chioskej mastichy na Slovensku sme začali v apríli roku 2013. Na mastiche nás nadchla jej čistota 100% prírodného produktu, silné účinky a neuveriteľne bohatá história. Na jednej strane tradícia, ktorá siaha až k 1. storočiu nášho letopočtu, na druhej strane výsledky moderného výskumu...

Na začiatku sme začali skromnejšie, predávali sme ju na jedinom eshope mamazem a v pár prvých kamenných obchodoch našich obchodných partnerov. Na konci roka 2013 to bolo do 10 predajní po celom Slovensku. Dnes je ich viac ako 40 a neustále túto sieť predajcov rozširujeme. Aj na tomto náraste možno badať čoraz väčší záujem o mastichu a jej účinky.

Ak Vás táto stránka zaujala, povypytujte sa vo svojom okolí, je dosť možné, že niektorý z vašich známych už skúsenosti s mastichou a jej účinkami má. Nám sa vracia čím ďalej tým viac zákazníkov s reakciou: „... o mastiche mi povedal ujo/kamarát/sesternica, ktorým pomohla s tráviacimi ťažkosťami, tak ju idem vyskúšať tiež..."

Príjemné žuvanie!

Nižšie uvádzame komentáre a recenzie našich zákazníkov. Ospravedlňujeme sa za prípadné krátenie textov.

 

Moje každodenné ťažkosti so žalúdkom a trávením sa zmiernili, žalúdok ma nebolí a aj nadúvanie je minimálne.

S mastichovými kapsulami ma prestala páliť záha a žalúdok sa tiež upokojil.

Nadúvanie a občasné nevoľnosti s mastichou odzneli.

Po troch týždňoch pravidelného brania 2 krát dve kapsuly som úplne fit, žiadne pálenie záhy, žiadne žalúdočné ťažkosti, chuť do jedla sa mi vrátila, ráno ma už hrdlo nebolí ani necítim v ňom žiadne škrabanie a na veľké potešenie začala sa mi čistiť pleť...

Vždy keď mi začali tráviace problémy som siahla po mastiche a vždy zabrala. Mám diagnostikovaného helikobaktera, ktorý je rezistentný voči akýmkoľvek antibiotikám. Po každej kúre sa výrazne zredukoval. Vrelo odporúčam... Konečne sa môžem schuti a smelo najesť všetkého.

Diagnostikovali mi helikobaktér. Mala som užívať antibiotiká. Som zásadne proti ich užívaniu, ak to nie je choroba ohrozujúca život. Na vašej stránke som sa dostala k mastichovým kapsuliam, užívam ich cca 3 týždne, a po 2 týždňoch mi problémy ustúpili. Vrele doporučujem

Masticha je výborná, čistí mi jazyk, ktorý som mala vždy potiahnutý bielym povlakom.

Řečík lentišek neboli Pistacia lentiscus var. Chiu
Pryskyřice stéká po kmeni řečíku lentišku

 

chios mastic

liečivá kvapka živice

"Masticha je pre mňa teraz hlavne vášeň, zaujme sviežou chuťou a sľubnou vôňou. Vyliečené vredy, koniec problémov so žalúdkom a trávením, ochrana zubov ... to sú bonusy navyše."

Použité obrázky sú pôvodné fotografie autorov tohto webu alebo sa jedná o fotografie použité so  súhlasom ich autorov.  Uvedené texty sú pôvodnými textami autorov tohto webu.

Použitie obrázkov a textov a predovšetkým akékoľvek ich publikovanie je zakázané.

Kontakt

Ak máte otázky alebo námety, kontaktujte nás, radi Vám odpovieme.

Odosielanie formulára...

Došlo k chybe na serveru.

Formulár bol přijatý.

Captcha Image